Skontaktuj się z nami
+48 785 526 470
[email protected] Formularz kontaktowy

 

Kolejne spotkanie pt. "SOWIA NOC"  już za nami. Oczywiście odbyło się dzięki zaprzyjaźnionego Towarzystwa Przyrodniczo - Historycznego ORLIK, które dba o swoją okolice Łukowa. To właśnie oni wyszukują sponsorów , bez których pomocy nic by się nie odbyło. Cieszymy się że to zawsze nasza firma wraz z skrzydlatymi podopiecznymi, wykonuje pokazy ptaków drapieżnych na każdym spotkaniu dla uczestników spotkań.

 

Ale wracając do samej  imprezy pt."Sowia Noc" , nie była to taka standardowe spotkanie. Czemu spytacie, a no oprócz sów wzięły udział też inne ptaki jak sokół raróg oraz jastrząb myszołowiec towarzyski (Harris hawk).

Te dwa gatunki są ptakami łowczymi, można z ich pomocą polować. Chcieliśmy pokazać uczestnikom różnice pomiędzy sowami a właśnie ptakami łowczymi jak jastrząb lub sokół. Każdy z ptaków ma inną technikę polowania w naturze, raróg jako sokół to ptak wysokiego lotu. Lata on wysoko na niebie i ma skrzydła ostro zakończone wyglądem przypominające trójkąt. Jastrzębie to ptaki niskiego lotu, głownie wykorzystujące teren aby atakować z zaskoczenia. Ptaki łowcze zabezpieczają lotniska przed niechcianym ptactwem, które zagraża ruchu lotniczemu. Podczas pokazu oprócz bezszelestnego lotu sów płomykówki Maj i Gucia oraz  puchacza bengalskiego Fruga, miłośnicy spotkań zobaczyli zwinność jastrzębia (myszołowca towarzyskiego). Podczas spotkania uczestnicy młodsi kolorowali sowy własnych marzeń, a nieco starsi budowali budki dla sów takich jak pójdźka oraz puszczyk.

 

Zakończenie tych spotkań to zawsze ognisko z rewelacyjnym towarzystwie.

Wszystkie zdjęcia dzięki uprzejmości autora

Towarzystwo Przyrodniczo-Historyczne "Orlik"

Ptaki
“OLAF”
Puchacz europejski to gatunek dość rzadkiej i płochliwej dużej sowy. Charakterystyczne są dla tego gatunku dwa sterczące pęczki piór, często mylone z uszami. więcej
Zaproś nas do przedszkola lub szkoły wypełniając formularz.
Na pewno się z Tobą skontaktujemy!