Skontaktuj się z nami
+48 785 526 470
kontakt@ptakidrapiezne.pl Formularz kontaktowy

 

Kolejne spotkanie pt. "SOWIA NOC"  już za nami. Oczywiście odbyło się dzięki zaprzyjaźnionego Towarzystwa Przyrodniczo - Historycznego ORLIK, które dba o swoją okolice Łukowa. To właśnie oni wyszukują sponsorów , bez których pomocy nic by się nie odbyło. Cieszymy się że to zawsze nasza firma wraz z skrzydlatymi podopiecznymi, wykonuje pokazy ptaków drapieżnych na każdym spotkaniu dla uczestników spotkań.

 

Ale wracając do samej  imprezy pt."Sowia Noc" , nie była to taka standardowe spotkanie. Czemu spytacie, a no oprócz sów wzięły udział też inne ptaki jak sokół raróg oraz jastrząb myszołowiec towarzyski (Harris hawk).

Te dwa gatunki są ptakami łowczymi, można z ich pomocą polować. Chcieliśmy pokazać uczestnikom różnice pomiędzy sowami a właśnie ptakami łowczymi jak jastrząb lub sokół. Każdy z ptaków ma inną technikę polowania w naturze, raróg jako sokół to ptak wysokiego lotu. Lata on wysoko na niebie i ma skrzydła ostro zakończone wyglądem przypominające trójkąt. Jastrzębie to ptaki niskiego lotu, głownie wykorzystujące teren aby atakować z zaskoczenia. Ptaki łowcze zabezpieczają lotniska przed niechcianym ptactwem, które zagraża ruchu lotniczemu. Podczas pokazu oprócz bezszelestnego lotu sów płomykówki Maj i Gucia oraz  puchacza bengalskiego Fruga, miłośnicy spotkań zobaczyli zwinność jastrzębia (myszołowca towarzyskiego). Podczas spotkania uczestnicy młodsi kolorowali sowy własnych marzeń, a nieco starsi budowali budki dla sów takich jak pójdźka oraz puszczyk.

 

Zakończenie tych spotkań to zawsze ognisko z rewelacyjnym towarzystwie.

Wszystkie zdjęcia dzięki uprzejmości autora

Towarzystwo Przyrodniczo-Historyczne "Orlik"

Ptaki
“FRUGO”
Puchacz o imieniu Frugo bardzo przyjazny, wywodzi się z Indii i jest tam licznym bezszelestnym łowcą. Wyglądem zbliżony do swojego większego europejskiego kuzyna puchacza (bubo bubo). Lubi otwarte skaliste tereny więcej
Zaproś nas do przedszkola lub szkoły wypełniając formularz.
Na pewno się z Tobą skontaktujemy!