Skontaktuj się z nami
+48 785 526 470
[email protected] Formularz kontaktowy

Spotkania pt. "Sowia Noc" skierowane są do osób, które chcą wspólnie poznawać świat sowich przyjaciół, ich rolę w polskich legendach, poszczególne gatunki oraz metody ochrony. Takie spotkania Towarzystwo Przyrodniczo-Historycznego „Orlik” organizuje od kilku lat, ale z każdym rokiem cieszą się dużą popularnością. W tegorocznym wzięło udział około 250 miłośników bezszelestnych łowców jakimi są sowy. Byli wśród uczestników zarówno dopiero poznające klimat osoby , jak i coroczni bywalcy   „Sowich Nocy”, którzy od początku uczestniczą w takich spotkaniach.

 

Jak już co roku  jedną z największych atrakcji był ...... oczywiście nasz ;) pokaz sów z udziałem płomykówki „Gucia”, puszczyka mszarnego „Borysa” i puchacza bengalskiego o imieniu „Frugo”, którzy byli gośćmi poprzednich spotkań, ale tym razem do tego grona dołączył… „Olaf” czyli puchacz europejski.

Podczas spotkania były również warsztaty budowy budek lęgowych, prelekcja Wojciecha Oklińskiego z TPH „Orlik” o sowach występujących na terenie powiatu łukowskiego, pokaz filmu „Sowy Polski” ze zdjęciami Artura Tabora oraz diaporamy „Sowa mądra głowa” Cezarego Pióro.

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości organizatorów Towarzystwo Przyrodniczo-Historycznego „Orlik"

Ptaki
“BORYS”
Puszczyk mszarny o imieniu Borys, jest dużym ptakiem z rodziny puszczykowatych. Bardzo łatwy do rozpoznania z pośród innych gatunków sów, duża kolista szlara oraz żółte oczy. Skrzydła i ogon długie i zaokrąglone. więcej
Zaproś nas do przedszkola lub szkoły wypełniając formularz.
Na pewno się z Tobą skontaktujemy!