Skontaktuj się z nami
+48 785 526 470
kontakt@uslugi-sokolnicze.pl Formularz kontaktowy

 

Jak zawsze w okresie luty, marzec oraz kwiecień świadczymy usługi sokolnicze na terenach parków miejskich. Nasza praca polega na przepłoszeniu gawronów zamieszkujących na terenach skwerów i innych miejsc zielonych, gdzie ludzie chcieli by odpocząć. Ptactwo zachęcane dokarmianiem przez ludzi oraz bliskim dostępem do składowisk odpadów, gdzie mogą swobodnie zdobyć pożywienie i zamieszkują w środku miast. Swoją obecnością w zazwyczaj bardzo dużych ilościach zanieczyszczają miejsca gdzie próbują założyć gniazda lub noclegownie. Od bardzo wczesnych godzin porannych powodują bardzo duży hałas. Gawron przejmuje parki nie pozwalając tam mieszkać innym zwierzętom.

Nasza usługa polega jedynie na przesiedleniu koloni na ubocze miast gdzie nikomu nie będą dokuczać. Płoszenie jest wykonywane przy współpracy z ptakami drapieżnymi wysokiego i niskiego lotu. Każdy z naszych podopiecznych o swojej wyznaczonej godzinie lata nad terenem objętym usługą sokolniczą, tak aby ptactwo uważało to za teren łowiecki drapieżnika i się skutecznie przeniosło. Tak właśnie przez 60 dni codziennie wykonujemy należycie usługę. Gdy gawronów nie ma zaczynają znowu pojawiać się małe ptactwo, pełzacze oraz sierpówki czy grzywacze.

Park miejski zostaje czysty bez odchodów ptasich do dyspozycji mieszkańców, którzy jednak wcześniej unikali takich miejsc przez właśnie zaśmiecające odchodami gawrony.

Ptaki
“Falco”
Sokół wędrowny to najszybszy ptak na świecie, podczas lotu pikującego osiąga prędkość do 360 km/h. Jest ptakiem nie licznym ale najbardziej rozpowszechnionym sokołem na ziemi. Wielkość jest bardzo zróżnicowana w zależności od podgatunku. więcej
Zaproś nas do przedszkola lub szkoły wypełniając formularz.
Na pewno się z Tobą skontaktujemy!