Skontaktuj się z nami
+48 785 526 470
[email protected] Formularz kontaktowy

Plantacji borówki przybywa w Polsce z każdym rokiem. Wpływ zapewne ma na to wysoka cena owocu na skupach. Jak wiadomo borówka to bomba witamin dla naszego organizmu. Swoim smakiem przyciąga każdego od małych dzieci do starszych osób. W tym roku przez występujące przymrozki majowe, kwitnące pąki zostały przemrożone, powodując kolosalne straty wśród plantatorów owoców jak czereśnie, wiśnie i borówki amerykańska oraz wiele innych. Niektórzy zdążyli zabezpieczyć swoje areały w różne sposoby - np. zadymianie czy spryskiwanie. Uratowany owoc przed przymrozkami to nie jedyna zmora plantacji owocowych. Na właścicieli czeka wróg latający, czyli stada szpaków, kwiczołów oraz kosów chcących się pożywić, niszcząc w ten sposób owoc na którego plantator czekał i walczył. Ci wielcy „smakosze” owoców, które stadami atakują plantacje nie bojąc się maszyn rolniczych ani petard. Potrafią bardzo szybko zostawić puste krzaki czy drzewa.

 

Ten rok jest ciężkim okresem dla wszystkich plantacji w Polsce. Przemarznięte owoce i stada szpaków, które wcześniej dzieliły się na różne plantacje, teraz łączą się i atakują tam gdzie są owoce.

 

Nasza firma Harris Hawk Grzegorz Laskowski świadczy profesjonalne usługi sokolnicze na terenie całej Polski i nie tylko. Zabezpieczamy powierzone nam sady czereśniowe oraz plantacje borówki przed niechcianym ptactwem. Metoda sokolnicza, czyli współpraca z ptakami drapieżnymi, takimi jak sokoły i jastrzębie oraz wyspecjalizowaną kadra pozwala spokojnie spać właścicielom owych areałów.

Zaufało nam już wielu plantatorów wiedząc, że działamy podczas płoszenia ptaków na 100 %. Nasze zaangażowanie sprawiło, że mamy wielu swoich stałych Klientów, a z roku na rok przybywają nam nowi odbiorcy świadczonych przez nas usług. Zapraszamy do współpracy.

 

Ptaki
“HARRY/ BELLA /JAKE /ROCKY”
Ptak pochodzący z Ameryki Północnej i Południowej występujący na pustyniach, półpustyniach oraz stepach. Przesiaduje na wysokich kaktusach, natura wyposażyła go w długie nogi, żeby igły nie kuły ciała. więcej
Zaproś nas do przedszkola lub szkoły wypełniając formularz.
Na pewno się z Tobą skontaktujemy!